а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изгравира

изгравираат; изгравирал; изгравиран
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 17971
Направи гравура.
Англиски: engrave
Примери:
страници со потпис, со изгравираните верзални црни букви
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК