а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изнабележи

изнабележат
Вид збор: Глагол, свршен
Набележи многу нешта, сè со ред.
Примери:
Ги изнабележи сите работи што требаше да се купат.