а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

илузионист

мн. илузионисти
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 25804
1. Приврзаник на илузионизмот.
Англиски: illusionist Албански: iluzionist
2. Лице што е особено вешто во предизвикување илузии кај другите.
Англиски: illusionist Албански: iluzionist