а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

имуност

(едн.) имуноста
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 55770
имунитет
Англиски: immunity
Примери:
спецификација за апарати и методи за мерење радиопречки и имуност од нив
Ружите се атрактивни заради имуноста од болести, прекрасниот мирис и грациозноста во растењето.
Имаше неколку пресуди против Шпанија, Италија и Португалија, така што имуноста на Грција и не е баш реална што се однесува на ова прашање.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК