а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исплатлив

исплатливи
Вид збор: Придавка
Ранг: 22314
Што се исплаќа, што вреди за трудот што се вложува.
Англиски: profitable
Примери:
Работава не е воопшто исплатлива.
Изведенки
исплатливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК