а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испомош

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 32217
додатна помош
Англиски: help
Примери:
Според најавите на надлежните, како испомош на нуркачите ќе им се придружат и волонтери.
Отворени се две дополнителни амбуланти за преглед, каде што ординираат пулмолози кои беа побарани за испомош од Комисијата за пандемски грип.