а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исфрлувач

мн. исфрлувачи
Вид збор: Именка, машки род
Лице што исфрла луѓе од локал при непримерно однесување.
Англиски: bouncer
Примери:
Пред влезот стоеја двајца исфрлувачи со набиени вратови.