а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исцелувачки

исцелувачкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 45644
Што има моќ да исцелува.
Англиски: healing
Употреба: Медицина
Примери:
исцелувачки допир
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК