а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исчетка

исчеткаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 38297
Исчисти, уреди, дотера нешто со четка.
Англиски: brush
Примери:
Го исчетка капутот.
Ги исчетка чевлите.
Ја исчетка косата.
Изведенки
исчеткува несв.
исчеткуваат