а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

калкулантски

калкулантски
Вид збор: Придавка
Ранг: 54271
Што е во врска со калкулант.
Примери:
калкулантски карактер
Изведенки
калкулантство ср.
Пример: За тој свој кукавичлук и калкулантство ја загуби довербата на своите пријатели.