а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кануист

мн. кануисти
Вид збор: Именка, машки род
Спортист што весла во кану.
Употреба: Спорт
Изведенки
кануистка ж.
мн. кануистки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК