а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

каприциозен

каприциозни
Вид збор: Придавка
Ранг: 25316
Што е со каприци, самоволен, тврдоглав.
Англиски: capricious
Примери:
Каприциозна девојка.
Изведенки
каприциозност ж.