а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

картал

мн. картали
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 36452
Мршојадна птица, вид орел.
Латински: Vultur monachus Англиски: Great vulture Турски: kartal
Употреба: Зоологија