а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

каскадер

мн. каскадери
Вид збор: Именка, машки род
Лице што го заменува филмскиот актер при снимање на опасни и тешки сцени.
Англиски: stuntman
Употреба: Сцена
Изведенки
каскадерски прид.
каскадерскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК