а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

каснатина

мн. каснатини
Вид збор: Именка, женски род
Трага, рана од каснување.
Англиски: bite
Примери:
Hа неговото лице останаа каснатини од моите заби.