а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кастриран

кастрирани
Вид збор: Придавка
Ранг: 17793
(глаг. прид.) кастрира
Англиски: castrated
Употреба: Медицина
Примери:
кастриран пес
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК