а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кванташки

кванташкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 29111
На големо, ангро.
Англиски: wholesale Албански: kuante, me shumicë
Употреба: Економија
Примери:
Кванташки пазар - пазар на големо.
Кванташки цени.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК