а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

киниса

кинисаат; кинисал; кинисан
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 5270
Почне да оди, да се движи.
Англиски: depart
Употреба: Разговорно
Примери:
Брзо киниса кон својата одаја.
Изведенки
1. кинисува несв.
кинисуваат
2. кинисување ср.
глаг. им.