а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кичерај

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
1. Постапка, производ што претставува кич.
Англиски: hokum Германски: Kitscherei Албански: kiç, art pa vlerë
Употреба: Пејоратив , Разговорно
2. Премногу кич, опкруженост со кич.
Англиски: trumpery Германски: Kitscherei Албански: art i pavlerë, kiç
Употреба: Пејоратив , Разговорно