а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

климактеричен

климактеричниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 55620
Што се однесува на климактериум; што cе однесува како да е во климактериум.
Употреба: Медицина
Примери:
климактерични појави