а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

книгоиздателство

мн. книгоиздателства
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 26038
Претпријатие за издавање книги и други печатени дела.
Англиски: publishing house