а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

книжарски

книжарскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 36910
Што се однесува на книжар и на книжарница.
Примери:
Тој даде иницијатива за ширење на книжарската мрежа во македонските градови.
Книжарски излози.