а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коавтор

мн. коавтори
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 28618
соавтор
Англиски: coauthor
Примери:
коавтор на првата македонска граматика