а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коалициски

коалицискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 49986
Што се однесува на коалиција, што е во коалиција.
Англиски: coalition
Употреба: Политика
Примери:
коалициските партнери