а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кобајаги

Вид збор: Прилог
Ранг: 26831
како да
Англиски: pretending
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Кобајаги некој тоа го поставил.