а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

когаш

Вид збор: Прилог
Ранг: 38773
Во изразот когаш-тогаш cо значење сега или после, кога и да е, еднаш.
Англиски: sometime
Примери:
Когаш-тогаш ќе дојде.
Когаш-тогаш ќе му дојде умот.