а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

когнитивен

когнитивниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 11628
Што е во врска со спознавањето.
Англиски: cognitive
Употреба: Медицина , Образование
Примери:
когнитивно учење