а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кое

Види и: кој (зам.)
Вид збор: Заменка
Ранг: 566
кој
Англиски: which Албански: i cili, e cila
FlexiMac
 менување на македонски глаголи