а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кожарски

кожарска
Вид збор: Придавка
Ранг: 27600
Што cе однесува на кожар или на кожарство.
Албански: lëkure
Употреба: Економија
Примери:
Кожарска работилница.
Кожарски изработки.
Кожарски занает.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК