а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

комбиниран

комбинираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 24378
Што се состои од различни елементи.
Англиски: combined
Примери:
комбиниран часовник со радио
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК