а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

комбост

мн. комбости
Вид збор: Именка, машки род
1. Јадење од расол.
Албански: haje rasolli
Употреба: Гастрономија
2. Јадење од сварен и конзервиран зеленчук.
Албански: haje e konzervuar
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК