а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

копир-апарат

мн. копир-апарати
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 43307
Апарат за правење копии.
Англиски: copier
Употреба: Информатика
Изведенки
копирач м.
мн. копирачи