а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

копривен

копривниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 41950
Што се однесува на коприва.
Англиски: nettle Албански: hithi
Употреба: Ботаника
Изрази
Копривна треска - уртикарија.