а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коптиса

коптисаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 53656
Почне да се кара.
Англиски: quarrel Турски: kopmak
Примери:
Коптиса со неа.
Изведенки
коптисува несв.
коптисуваат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК