а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

корпоративен

корпоративниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 38434
1. Што припаѓа, што е својствен, што е во врска cо корпорација.
Англиски: corporate Албански: korporativ
Употреба: Економија
Примери:
корпоративна организација
2. Што е заеднички, групен.
Англиски: corporative Албански: korporativ, grupor