а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коруптивен

коруптивни
Вид збор: Придавка
Што е поврзан со корупција.
Англиски: corruptive
Употреба: Правда
Примери:
коруптивна распродажба на националните богатства