а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

костимографија

(едн.) костимографијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 35800
Уметност на креирање и на правење на костими за театар, филм и сл.
Употреба: Сцена
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК