а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

којзнае

Види и: кој (зам.)
Вид збор: Заменка
Ранг: 701
кој знае
Англиски: who knows
Примери:
Којзнае по кој пат пораката е компромис.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК