а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

коџамити

Вид збор: Прилог
Ранг: 29632
Многу, доволно, во голема мера.
Англиски: considerable Турски: koca
Употреба: Разговорно
Примери:
Беше коџамити голема во снагата.
Собра коџамити детелина.