а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ко

Вид збор: Префикс
Претставка во зборови од туѓо потекло со значење заедно, во соработка, содејство со друг.
Англиски: co
Примери:
коавтор, копилот, копродукција, кооперација