а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кравји

кравја
Вид збор: Придавка
Ранг: 17785
Што е од крава.
Употреба: Зоологија
Примери:
кравјо кисело млеко
кравја маст