а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

крајно

Вид збор: Прилог
Ранг: 7041
Многу, во најголема мера, преку мера, потполно, сосема.
Англиски: extremely
Примери:
Cе однеcува крајно дрско.