а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

крзнен

крзнениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 25538
1. Што се однесува на крзно.
Англиски: fur
Примери:
Крзнени производи.
2. Што е од крзно.
Англиски: fur
Примери:
Крзнена капа.
Крзнен елек.