а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кромидарник

мн. кромидарници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 50657
1. Место каде што се чува или каде што расте кромид.
Албански: vend për qepë
Употреба: Земјоделство
2. Нешто со лош квалитет.
Англиски: junk Албански: diçka me kualitet të dobët
Употреба: Преносно значење
Примери:
саат кромидарник