а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

куков

куковиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 45337
Само во изразот „на куков ден“ или „на куково лето“.
Англиски: never
Примери:
На куков ден, на куково лето - никогаш нема да cе случи тоа, никогаш нема да биде.