а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

купопродажен

купопродажниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 39935
Што се однесува на купопродажба.
Англиски: sales Албански: shitblerës
Употреба: Економија
Примери:
Купопродажен договор.
Купопродажна цена.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК