а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кучкин

Види и: кучка (ж.)
кучкиниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 17199
1. Што се однесува на кучка, што е од кучка.
Англиски: bitch
Употреба: Зоологија
2. проклет, поган
Англиски: damned
Употреба: Груб збор , Преносно значење
Примери:
кучкин син, кучкино копиле
кучкино семе