а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лашко

Види и: лажго (м.)
мн. лашковци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 47105
Тој што лаже.
Англиски: liar
Изведенки
лашка ж.
мн. лашки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи