а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лизинг

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 48852
Давање под наем средства за производство со можност да бидат откупени во определен период.
Англиски: leasing Албански: qira, huazim
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК