а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

лошо

Вид збор: Прилог
Ранг: 2620
На лош начин.
Англиски: bad
Примери:
Лошо спиев.
Cе чувтвува лошо.
Лошо облечен.
Лошо ќе си помине.
Лошо ми е.
Изрази
Лошо си е, наше си е!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК